Videomapping

Premietaný vizuál vytvára ilúzie očných klamov, simuluje zrútenie budovy, pretvára a oživuje architektúru, hrá sa s divákom a utvára v ňom jedinečný vizuálny zážitok. Ide o pomerne nový druh vizuálneho umenia, kde obrazové efekty v spojení s hudbou vyvolávajú v divákovi silný emotívny zážitok.

Interaktívne umenie

Priestorová inštalácia alebo interaktívna hra, ktorá je tvorená pomocou rôznych objektov, predmetov, projekcií. Prečo interakcia? Práve interakcia podnecuje diváka k akcií, kde aktívne plní úlohy, za ktoré je odmenený. Zároveň baví nielen seba, ale aj nezainteresovaných okoloidúcich.

Workshopy

Realizujeme, spolupracujeme i participujeme na mnohých workshopoch v oblastiach nezávislej umeleckej tvorby a kreatívneho priemyslu. S nami vzdelávanie nie je nuda. Máme radi nové formy, interaktívnu zábavu, multižánrové presahy a medzigeneračné prepájania.

Festivaly

V súčasnosti sa TRAKT aktívne podieľa na príprave zaujimavých kultúrnych podujatí. 21. a 22. septembra 2018 máte možnosť ochutnať atmosféru svetelného umenia na Festivale svetla a tieňa v historickom centre mesta Banská Bystrica. A čo v lete? Počas letných horúcich júnových dní zažite s nami multižánrový Festival detí v Trenčíne.  

Dobrovoľníctvo

TRAKT ako organizácia od svojho začiatku stojí na pilieroch dobrovoľníckej činnosti. Členovia združenia sa často a radi zapájajú do aktivít združenia dobrovoľníkov, ktorí majú možnosť priamo sa podieľať na rôznych projektoch. Motiváciou dobrovoľníkov je okrem dobrého pocitu, možnosť nadobudnúť nové skúsenosti, zručnosti a znalostí.

Portfólio

Ako občianske združenie TRAKT pôsobíme v oblasti umenia, kultúry a kreatívneho priemyslu už viac ako 8 rokov. Čo to znamená? Sme pripravený vytvoriť jedinečný umelecký projekt, ďalej rozširujeme kreatívne know-how a už dnes máme za sebou takmer 200 projektov, subprojektov a spoluprác lokálneho i medzinárodneho charakteru.

Naši členovia

výtvarník
+
výtvarník
+
výtvarník
+
výtvarník, dizajnér
+
výtvarník
+
filmár, video-žurnalista
+
kultúrny manažér
+
výtvarník
+
tanečník, performer, choreograf
+
dramaturg
+
tanečný pedagóg, choreograf
+
kultúrna manažérka
+

Domov

O nás.

Občianske združenie TRAKT je organizovanou formáciou zameranou na aktivity spojené s umením a kultúrou. Tradíciu veľkých organizácií nahrádza mladým duchom, inovatívnosťou a aktivitou členov, ktorí v ňom pôsobia. Hlavnými cieľmi sú projekty zamerané na umeleckú činnosť s fokusom na nové média a film. Veríme v prienik súčasného umenia cez interaktívne formy, inštalácie, digitálne eventy, vjingové projekcie a enviromenty do verejného priestoru.

Kombinácia netradičných štýlov, foriem a konceptov nie je TRAKTu cudzia, ale podporujú a pracujú aj s tradičnými umeleckými technikami a prístupmi. Členovia TRAKTu sú podobne ako aj toto združenie mladí ľudia a ich snahou je oživiť a spestriť umelecký život v regiónoch Slovenska ako aj v zahraničných spoluprácach.

Koncentrované minimalistické cvičenie na polene je doprevádzané hudbou, ktorá je priamo previazaná s cvičením. Gepark pochádza z Nórska, preto býva jeho názov niekedy spájaný aj s touto severskou krajinou ako "Nórsky gepark".
TRAKT
Toto nie je spomienka na populárnu hru tetris. Toto je tetris na budove! Veľkoplošná interaktívna projekcia, ktorú si môže zahrať - cez náš ovládač naozaj každý kto má chuť. Okná alebo fasáda ako "bigscreen".
LAB
Dokáže banán hrať? Vie sa mrkva smiať? S našim interaktívnym projektom Happy audio zvukovo a to pomocou dotykov ožíva ovocie a zelenina. Hrá každý kto sa dotkne.
LAB.TRAKT
Projekt s využítim odlahčeného volantu ponúka možnosť priamej interakcie so zapojením diváka. Diváci (široká verejnosť, mládež, deti) šoférujú veľkoplošnú projekciu na budove.
LAB
Malovať po budove nebolo nikdy jednoduchšie. Kedy dostaneš príležitosť malovať a písať po budove, navyše beztrestne? Ako je to možné?
LAB
Koncept automappingu zažil svoju premiéru na Festivale svetla a tieňa. Pohyblivý abstraktný vizuál na novom modeli Opel Astra zaujal divákov i média. Dokazuje to nespočet fotografii, ktoré zaplavili internet.
LAB
9
rokov sme tu
198
zrealizovaných projektov
investovaného času

Back to Top