H&M Rezidencia Praha

Druhé najväčšie stretnutie v rámci projektu Hopes and Memories, za účasti partnerov zo všetkých piatich participujúcich krajín (Južná Afrika, Francúzsko, Maďarsko, Česko a Slovensko) sa uskutočnilo v tretí Septembroví týždeň (20. - 25.9) v Pražských ateliéroch DIVUS SPACE, na pôde hosťujujúcich partnerov z MAMAPAPY.

Počas intenzívneho pracovného týždňa partneri preskúmali a prešli si rôzne dôležité - strategické časti spoločného projektu. Cez stránku ekonomickú a koncepčnú sa dostali aj k stránke dramaturgickej, kde počas troch dní postavili pevný základ pre výsledné spoločné dielo.

Umelci v zastúpení réžijnej časti (Laurent Festas / Francúzsko a Themi Venturas / Južná Afrika) hudobnej (Johan Farjot / Francúzsko) scénografickej a kostýmovej (Tomáš Žižka / Česká republika) a vizuálnej (Lukáš Matejka / Slovensko a Michaela Bottková / Slovensko) spolu vytvorili a odsúhlasili základnú štruktúru a líniu spoločného multidisciplinárneho diela, ktoré potom odprezentovali partnerom z Francúzska (Musiques Interdites).

Účastníci taktiež navštívili Pražské divadelné i nezávislé kultúrne priestory (MEETFACTORY), aby dôkladnejšie spoznali špecifika daných priestorov a ich možností, kedže výsledne dielo plánujeme predstaviť i českému publiku.

Rok: 
2013
Trvanie: 
piatok, 20 september, 2013 - streda, 25 september, 2013
Lokalita: 

Back to Top