Workshop luminografie

Na periférií v obci Dúbravica sa uskutočnil luminografický workshop. Tento fotografický projekt zameraný na študentov Fakulty výtvarných umení v Banskej Bystrici realizovali Periférne centrá v spolupráci s TRAKTom.

O zastrešenie projektu sa postaral doktorand Mgr. art Andrej Poliak a lektorom workshopu bol Mgr. art Lukáš Matejka. Desiatka študentov v zložení Matúš Astrab, Lucia Devečková, Eliška Harnušková, Barbora Horská, Bibiána Hudáková, Filip Kmeť, Ján Krška, Kornélia Mucsková, Sebastián Pavlis a Marek Šalata v prvej fáze absolvovala terénny výskum. Následne sa začali konzultácie a po zotmení umelecké realizácie. Luminografia je prastará technika, ktorá je podmienená tmou. Večerné prostredie vidieku - obce Dúbravica bolo pre tento workshop veľmi vhodné. Študenti vytvorili autorské kolekcie luminografických fotografii. Projekt naznačil nové možnosti spolupráce a hľadania spoločných tém formou digitálneho umenia na vidieku.

 

 

 

Rok: 
2015
Trvanie: 
nedeľa, 29 november, 2015 - pondelok, 30 november, 2015
Partneri: 
Matúš Astrab, Lucia Devečková, Eliška Harnušková, Barbora Horská, Bibiána Hudáková, Filip Kmeť, Ján Krška, Kornélia Mucsková, Sebastián Pavlis, Marek Šalata
Lokalita: 

Back to Top